Lublin jest mocno związany z nowoczesną sztuką cyrkową. Przed nami kolejne już wydarzenie związane z tą dziedziną. Tym razem przyszedł czas na Finał Konkursu Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje” 2017.

Cyrkulacje organizowane są przez Fundację Sztukmistrze. Jest to jedyne wydarzenie w Polsce, podczas którego wybiera się najlepsze cyrkowe etiudy. Tegoroczna edycja będzie jednak wyjątkowa… W związku z 700-leciem naszego miasta konkurs rozszerzył się także na inne kraje. Mogą wziąć w nim udział artyści z: Polski, Litwy, Estonii, Łotwy, Węgier, Ukrainy, Białorusi i Słowacji.

Główną misją konkursu jest rozpromowanie sztuki nowocyrkowej. Występy mają na celu pokazać różnorodność możliwości ludzkiego ciała. Akrobatyka powietrzna, iluzja, żonglerka, manipulacja przedmiotami — to tylko niektóre dyscypliny, którymi z pewnością zaskoczą nas artyści. Co ważne, nowy cyrk sprzeciwia się wykorzystywaniu i tresurze zwierząt, dlatego podczas występu z pewnością ich nie zobaczymy.

Dlaczego to wydarzenie jest tak ważne? Pokazuje ono, jak ciężką pracą można uzyskać niesamowity efekt i przełamać swoje ograniczenia. Rezultaty treningów będą oceniać członkowie eksperckiego jury. Oczywiście zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Oprócz trzech nagród głównych przyznawane są także: Nagroda Publiczności, Nagroda Carnavalu Sztukmistrzów i Nagroda Mediów.

Spektakle odbędą się 27-29 października w Centrum Spotkania Kultur. Wejściówki są bezpłatne, możemy je pobrać ze strony evenea.pl

Lublin po raz kolejny gwarantuje nam rozrywkę na najwyższym poziomie! Warto wybrać się na to wydarzenie i sprawdzić czym tak naprawdę jest Nowy Cyrk. Wszystkich przyjezdnych zapraszamy do rezerwacji noclegów w Domu na Podwalu, a przed występami na pyszne śniadanko!

Opublikował/a Alicja Kowalska
Urodzona lublinianka, związana z Lublinem od ponad 25 lat. Tu dorastała i nie wyobraża sobie przeprowadzki do innego miasta. Choć zna Lublin od lat, twierdzi że nadal nie odkryła w pełni jego uroków.