Przed nami prawdziwy KARNAWAŁ! Już za kilkanaście dni na ulicach Lublina zrobi się kolorowo i radośnie, a zaproszeni goście tchną nowe życie w lubelskie uliczki. O czym mowa? Oczywiście o Carnavalu Sztukmistrzów.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ w Lublinie niemal jednocześnie odbędzie się 40. Europejska Konwencja Żonglerska. Jest to największa tego typu impreza na świecie. Organizacja jej w naszym mieście jest ogromnym wyróżnieniem. Na te kilka dni Lublin stanie się stolicą Nowego Cyrku. Odwiedzi nas około 7 tysięcy żonglerów, a cała impreza potrwa od 22 do 30 lipca. Sam program wydarzenia jest niezwykle bogaty, na odwiedzających czekają, między innymi: strefa akrobatyczno – aerialowa, igrzyska żonglerskie oraz noc ognia. Wstęp na wiele atrakcji jest bezpłatny.

Lublin, 28-31.07.2016
Fot. Wojciech Pacewicz

Skupmy się jednak na Carnavalu Sztukmistrzów. Święto Nowego Cyrku rozpocznie się 27 lipca (czwartek) i potrwa do końca tygodnia. Jak mówią organizatorzy będzie „to czas, w którym odwrócone zostają zastane porządki, a prawa codzienności ulegają zawieszeniu”. Nie pozostanie nam więc nic innego, jak dać się porwać do wspólnej zabawy. Do Lublina przybędzie wielu znanych artystów np.: Cia El Cruce, czy szczudlarze z Theater Irrwisch. Nie zabraknie także polskich twórców: znanego iluzjonisty – Pana Ząbka oraz Marcina Ex Styczyńskiego, który rozgrzeje publiczność ognistym show. O muzyczne brzmienia zadbają, między innymi: Kapela Timingeriu i Neljä Ässää.

Spacerując po mieście, nie zapominajcie także spoglądać do góry! Dlaczego? Żeby nie przegapić występów highlinerów i powietrznych akrobatów, którzy pojawią się na Urban Highline Festival. To wydarzenie również uświetnią wspaniali goście, tacy jak: Stefano Di Renzo i Mattatoio Sospeso.

Lublin, 28-31.07.2016 Fot. Wojciech Pacewicz

W związku z 700-leciem Lublina w programie znalazł się specjalny spektakl „Miasto, którego nie było”, to muzyczno – cyrkowe przedstawienie na pewno nas zachwyci. Prawdziwą gratką dla wszystkich będzie niewątpliwie budowla francuskiej grupy Deus ex Machina. Stworzą oni trzydziestometrową, ruchomą konstrukcję obrazującą Układ Słoneczny. Dzięki podczepionym linom machina będzie wprowadzana w ruch. Mnogość atrakcji, zaproszonych gości i energii imprezy w tym roku będzie potężna!

Lublin, 28-31.07.2016 Fot. Wojciech Pacewicz

Carnaval Sztukmistrzów zawsze przynosi ze sobą wiele pozytywnych emocji. Uśmiechnięci ludzie
i niesamowite akrobacje to jego znak firmowy. Wszystkich Turystów biorących udział w tym wydarzeniu, zapraszamy na nocleg w Domu na Podwalu, dzięki doskonałej lokalizacji cały czas będziecie w sercu najważniejszych wydarzeń. Nasi goście nie muszą się także martwić o wolne miejsca parkingowe, dysponujemy parkingiem, z którego będą mogli skorzystać przez cały czas trwania Festiwalu.

My już nie możemy się doczekać! Mamy nadzieję, że Wy również. Do zobaczenia! http://sztukmistrze.eu

Opublikował/a Alicja Kowalska
Urodzona lublinianka, związana z Lublinem od ponad 25 lat. Tu dorastała i nie wyobraża sobie przeprowadzki do innego miasta. Choć zna Lublin od lat, twierdzi że nadal nie odkryła w pełni jego uroków.