Od kiedy otworzono Plac Litewski, co miesiąc możemy podziwiać multimedialne pokazy. Każde wydarzenie przyciąga tłumy Lublinian i turystów, którzy akurat przebywają w naszym mieście. W sierpniu odbędzie się aż 7 pokazów przedstawiających 3 historie.

„Sen o mieście”. To 20 – minutowe widowisko nawiązujące do spektaklu Janusza Opryńskiego. Opowiada on o najważniejszych momentach w historii Lublina. Opisuje nie tylko wzloty, ale też gorsze momenty z dziejów miasta. Na pewno warto go zobaczyć, chociażby po to by dowiedzieć się kilku ciekawostek. Warto podkreślić, że przy produkcji spektaklu współpracowali także przedstawiciele nowego cyrku, których akrobacje będziecie mogli podziwiać podczas oglądania.

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” to kolejna prezentacja. Ta przygotowana jest przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Jak sama nazwa wskazuje jest to przekaz dotyczący najważniejszych wydarzeń związanych z Placem Litewskim.

„Wydarzenia Kulturalne” na tym widowisku zobaczymy przegląd najciekawszych imprez kulturalnych związanych z obchodami 700- lecia Miasta Lublin. Filmy, które obrazują lubelskie festiwale będą połączone z pokazami wodnymi.

Poniżej dokładny harmonogram:

  • 5 sierpnia (sobota), godz. 21:30 – pokaz „Historia Placu Litewskiego na wesoło”
  • 12 sierpnia (sobota), godz. 22:00 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”
  • 13 sierpnia (niedziela), godz, 22:00 – pokaz „Historia Placu Litewskiego na wesoło”
  • 14 sierpnia (poniedziałek), godz. 22:00 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”
  • 15 sierpnia (wtorek), godz. 22:00 – pokaz „Sen o mieście”
  • 19 sierpnia (sobota), godz. 21:30 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”
  • 26 sierpnia (sobota), godz. 21:30 – pokaz „Sen o Mieście”

Co ważne: wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny! Najlepiej jednak pojawić się chwilę przed rozpoczęciem, by zając sobie dobre miejsce. Zachęcamy by chociaż raz wybrać się na Plac Litewski i na własne oczy przekonać się jak pięknie wyglądają rozświetlone fontanny. Jeśli do centrum przyjeżdżacie autem, zapraszamy do skorzystania z parkingu Domu na Podwalu.

Do zobaczenia!

Opublikował/a Alicja Kowalska
Urodzona lublinianka, związana z Lublinem od ponad 25 lat. Tu dorastała i nie wyobraża sobie przeprowadzki do innego miasta. Choć zna Lublin od lat, twierdzi że nadal nie odkryła w pełni jego uroków.