Nadszedł marzec, a wraz z nim słońce i powiew wiosny. Pierwszy tydzień upłynął nam pod znakiem szczególnego ocieplenia, co sprzyja nie tylko poprawie humoru ale i wzmożonej aktywności. W końcu kto z nas nie miał już dość zimna, pluchy i siedzenia pod kocem z kubkiem gorącej herbaty? Chociaż, to ma też swoje uroki!

W słoneczne dni aż chce się żyć. Motywacja do działania podkręcana promieniami słońca rośnie w mgnieniu oka – jak więc nie zmarnować tego wiosennego przypływu energii? Na co dzień większość z nas, najpewniej wykorzysta ją w pracy ale co w Lublinie warto robić w weekend, by kiedy nadejdzie niedzielny wieczór nie doświadczyć uczucia straconego czasu? Chętnie podzielimy się z Wami naszymi pomysłami.

Mówi się, że proste rozwiązania są najlepsze, a więc jeśli zastanawiasz się co robić w Lublinie, gdy nadejdzie weekend odpowiedź brzmi – idź na spacer! To żadna nowość ale opcja, która zawsze sprawdzi się jako alternatywa dla nudy. Zabierz bliską osobę lub całą rodzinę na spacer po parku Saskim, wstąp do Ogrodu Botanicznego lub przejdź się po lubelskiej Starówce. Zrób kilka zdjęć, usiądź na kawę i ciastko, porozmawiajcie, po prostu spędźcie czas razem w przyjemnym otoczeniu zieleni i świeżym powietrzu.

Lubelski Ogród Botaniczny to jedno z bardziej urokliwych miejsc, które warto odwiedzić wybierając się na spacer. Niezliczone odmiany roślin, kameralne alejki i ciekawe położenie są niewątpliwą jego zaletą. Już pod koniec lutego w Ogrodzie można było dostrzec pierwsze zwiastuny wiosny. To pączki białych przebiśniegów cieszyły oczy zwiedzających. Mamy nadzieję, że udając się tam już teraz można zobaczyć jeszcze więcej budzących się do życia roślin.

Podobnie dzieje się też w Parku Saskim, który w odróżnieniu od Ogrodu Botanicznego zlokalizowany jest w samym centrum miasta, jednak Ci, którzy miną jego bramę, zapomną o zgiełku miasta w mgnieniu oka. Liczne ławeczki ustawione przy każdej alei to świetne miejsce na krótki odpoczynek i przemyślenie, co jeszcze w Lublinie w weekend można zrobić ciekawego?

Znajdując się przy al. Racławickich, do których prowadzi główne wyjście z Parku, od naszego Domu na Podwalu dzieli Was już tylko krótki odcinek. Spokojnie można pokonać ten dystans pieszo lub jak ktoś woli mobilnie. Gorąco zapraszamy do naszego Domu, gdzie chętnie przenocujemy Was, gdy wpadniecie do Lublina na weekend. Wybierając Lublin z pewnością nie będziecie się nudzić, bo w najbliższą sobotę i niedzielę będzie się działo – zobaczcie sami:

Sobota 10 marca godz. 18:00 Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego – „Anna German jakiej nie znacie…”

Niedziela 11 marca godz. 18:00 Filharmonia Lubelska – Narodowy Teatr i Balet z Odessy – Gala najpiękniejszych arii operetkowych

Jak sami widzicie, Lublin w weekend tętni życiem. Obojętnie, czy planujecie relaks na świeżym powietrzu, czy macie chęć wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym, znajdziecie tu wszystko, co potrzebne jest to miłego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Opublikował/a Alicja Kowalska
Urodzona lublinianka, związana z Lublinem od ponad 25 lat. Tu dorastała i nie wyobraża sobie przeprowadzki do innego miasta. Choć zna Lublin od lat, twierdzi że nadal nie odkryła w pełni jego uroków.